ZASADY TWORZENIA WPISÓW

Witajcie,

Od razu na początek powiem Wam, że jeżeli nie jesteście pewni jak powinien wyglądać dany wpis to spójrzcie jak wygląda poprzedni stworzony w obrębie danej serii/typie.

ZASADY ODNOŚNIE TWORZENIA ARTYKUŁÓW

Zasady są bardzo proste i dość ogólnikowe. Tyczą się one głównie stosowania odpowiednich nagłówkówramek ze źródłem, tagówSEO i pogrubień tekstów. Nie będę tutaj dokładnie omawiał w jakiego typu tekstach – jak należy formatować tekst, bo zawsze możecie sobie do takowego wejść i zobaczyć sami.  Zatem zaczynajmy.

NAGŁÓWKI „normalne”

Nagłówki stosujemy tylko w jednej wersji „Nagłówek 3„, w rozmiarze 14, drukowanymi literami i pogrubioną czcionką. Zwyczajny nagłówek powinien wyglądać tak:

NAGŁÓWEK 3

Pogrubienie stosujemy ponieważ przy wybraniu samego nagłówka, mimo iż wygląda na pogrubiony to tak naprawdę nie jest. „Normalnego nagłówka” używamy, gdy nazywamy jakieś duże działy lub określone fragmenty tekstu. Kolejnym nagłówkiem jest „mały nagłówek„, czyli ten który stosujemy wewnątrz normalnego nagłówka.

Pomimo, iż nazywam go nagłówkiem to tak naprawdę jest to tekst w formie „Akapit” w czcionce o rozmiarze 12, ale pogrubiony. Jest on w takiej formie, aby sygnalizować, że nie jest tak ważny jak normalny nagłówek, dlatego jest mniejszy, nie musi on być drukowanymi literami. Taki nagłówek wygląda tak:

Mały nagłówek

W normalnym tekście, gdy używamy go wewnątrz „normalnego nagłówka” będzie to wyglądać tak:

NAGŁÓWEK 3

Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst.

Mały nagłówek

Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst.

 

ŹRÓDŁO ORAZ TŁUMACZENIE

W każdym wpisie opartym na konkretnych materiałach, podajemy źródło w formie specjalnej ramki. Składa się ona z elementu przygotowanego w przycisku „Wstaw shortcode” znajdujący się tuż obok „Dodaj medium” (wybieramy Notatke). Najłatwiejszym sposobem użycia, jest po prostu jej skopiowanie z linijki poniżej.

Źródło: crossout.net

W źródle wpisujemy główny adres strony skąd pochodzi informacja, jeżeli znajduje się ona powiedzmy na stronie głównej, w określonym artykule to tekstowo podajemy tylko główny adres, czyli crossout.net (bez żadnego www, itd.). Potem dodajemy odnośnik w postaci linku do właściwego już artykułu.

Następną kwestią jest ramka z tłumaczeniem, czyli ta:

Tłumaczenie EN-PL: Spichris

Dodajemy ją nad ramką ze źródłem, tylko gdy tłumaczyliśmy dany tekst z innego języka, czyli jeżeli tłumaczymy z EN na PL oficjalny wpis ze strony – to ją dodajemy, jeżeli po prostu skopiowaliśmy polską wersję i ją poprawiliśmy to ta ramka nie pojawia się we wpisie, ponieważ jest ona znakiem, że wymieniona osoba osobiście robiła dane tłumaczenie i jest za nie odpowiedzialna.

 

TYTUŁ ARTYKUŁU

Nie poprawiamy oficjalnych artykułów, trzymamy się oryginalnego nazewnictwa. Tytuł w SEO jest zgodny z tytułem artykułu.

 

TAGI ARTYKUŁU (dodajemy w jęz. artykułu)

Tagi to słowa, które wpisujemy po prawej stronie ekranu, zaraz nad obrazkiem tytułowym. Ogólnie staramy się, aby nie było ich dużo. Jest kilka tagów, które wpisujemy od razu jeżeli pojawią się one w tekście, są to np.

 • PvP
 • PvE
 • 0.7 i inne wersje gry
 • Premium – wszystko związane z treściami premium: kontem, pojazdami, walutą, itp. itd.

Reszta dodawanych tagów zależy od zawartości artykułu, ale nie staramy się dodawać ich zbyt wiele. Jakąś pomocą może być dla was lista „najpopularniejszych tagów„, w której znajdziecie te, które często się używa. Zdajcie się na swoją intuicję.

 

KATEGORIE

Dodajemy te kategorie, które są związane z wpisem. Przy czym warto wspomnieć, że do Inne wrzucamy newsy niezwiązane za bardzo z grą.

Pamiętajcie też, że gdy do artykułu dodajemy jakąś podkategorię, czyli taką co znajduje się wewnątrz jakiejś kategorii, czyli np „Konkursy / Turnieje” znajduje się w „Społeczność” to dodajemy i podkategorię i główną kategorię. Do danego wpisu możemy przypisać kilka kategorii. Powiedzmy, że organizowany jest konkurs przez Gaijin  związany z aktualizacją 0.7. W takim przypadku artykuł o tym konkursie powinien zawierać następujące kategorie:

 • W grze -> Aktualizacje -> 0.7
 • Społeczność -> Konkursy/Turnieje

ZAMIESZCZENIE MEDIÓW WE WPISIE

Z filmikami nie powinien być problem. Bardziej tutaj mam na myśli wszelkiego rodzaju obrazki. Gdy bierzemy obrazek z oficjalnego wpisu to nie robimy tego w sposób: PPM na obrazek kopiuj link albo otwórz w nowym oknie, ponieważ taki obrazek będzie w dużo mniejszej rozdzielczości, niż oryginał.

Aby dostać się do oryginalnego dużego obrazka wpierw musimy kliknąć na niego, aby nam się powiększył, a dopiero potem dać otwórz w nowym oknie, tam będzie poprawny link do dużego obrazka, którego potem możemy użyć w tekście.

Obrazków nie wrzucamy byle jak do wpisu, tylko używamy przycisku Dodaj medium i tam wrzucamy nasz link do obrazka. Gdy wyświetlą się nam opcję z nim związane to wybieramy je tak. Następnie wchodzimy w opcję tego obrazka i zaznaczamy ten kwadracik – tym sposobem, obrazek będzie ładnie wyśrodkowany, a po jego kliknięciu będzie się pojawiał powiększony.

SEO

Problemu z wypełnieniem tytułu oraz opis SEO nie powinno być problemu. Tytuł SEO jest identyczny jak tytuł artykułu, a opis SEO – krótkim wyjaśnieniem co w nim znajdziemy.

Inaczej jednak jest z tagami (oficjalnie to są „słowa kluczowe”) w SEO. Te u nas są bardzo szczegółowe i dokładnie opisują każdy artykuł. Pierwsza i najważniejsza rzecz. W wszystkich tagach SEO każdego artykułu obowiązkowo jest umieszczana na samym początku określona grupka tagów, a są to:

co, crossout, crosout, Gaijin Entertainment, Targem Games,

Najłatwiej jest je dodać od razu po skopiowaniu ramki od źródła. Co do reszty tagów, dodajemy wszystko co nam się na myśl nasunie odnośnie treści danego wpisu. Tym sposobem, gdy skończymy, np. robić polską wersję wpisu i damy copy to new draft, aby podmienić tekst na angielski nie będziemy musieli wpisywać niczego dodatkowo. Oprócz tego artykuły będą odpowiednio otagowane w obu językach.

 

INNE

 • Obrazek tytułowy wybieramy z obrazków tytułowych w mediach
 • Nie dodajemy sami obrazków tytułowych – zgłaszamy chęć zrobienia Voolfowi jeśli mamy konkretny obrazek na myśli
 • Tworzymy własny obrazek tytułowy, gdy jest to unikalna informacja
 • Obrazy na stronę mają max 1200 px po dłuższym boku i nie ważą więcej niż 300kB, większe linkujemy z zewnętrznego źródła
 • Po kilku pierwszych zdaniach wstawiamy znacznik „Czytaj więcej” z górnego menu edytora (Shift+Alt+T)
 • Datę i godzinę publikacji oficjalnego wpisu najlepiej brać z oficjalnej strony
 • Wszystkie linki dajemy otwórz w nowym oknie
 • Jeżeli pojawiają się jakieś kawałki tekstu typu uwaga albo regulamin/zasady to dajemy je czerwonym kolorem

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług. więcej informacji

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług.

Close